5 tipů, co dát jako svatební dar

Léto v plném proudu a stejně tak i svatební sezóna. Dříve bylo zvykem darovat svatebčanům vybavení do domácnosti – skleničky, elektrospotřebiče, ložní prádlo, ručníky apod. V dnešní době jsou mladí lidé zvyklí vybavit si interiér podle svého, a proto jsou rádi za finanční příspěvek nebo zážitkový dar. Pokud chcete svatební dar pojmout originálně, přečtěte si 5 tipů, co dát jako svatební dar.

Peníze jako svatební dar

Jak jsme už psali, většina svatebčanů je ráda peníze, za které si mohou pořídit, co opravdu potřebují, případně sníží celkové náklady na svatbu. Pokud ale nechcete darovat peníze v nudné obálce, existuje spousta způsobů, jak originálně a vtipně darovat peníze.

Jak darovat peníze jako svatební dar

Peníze jsou k dispozici ve dvou formách – papírové či kovové. Pokud zvolíte papírovou formu, nabízí se peníze poskládat jako origami, případně je poskládat do obrazu. Peníze můžete srolovat a provázkem připevnit na stromek v květináči, na deštník nebo třeba za autíčko. Peníze rovněž můžete darovat v truhle, v pokladničce, v lahvi, v knize či bombonieře. Fantazii se meze nekladou – nápadů, jak darovat peníze je na internetu nepřeberné množství, kde se můžete inspirovat.

Kolik peněz jako svatební dar

Otázka, kolik darovat peněz jako svatební dar je docela častá. Platí pravidlo, čím blíž svatebčanům jste (rodina, svědek a svědkyně…), tím větší svatební dar byste měli darovat. V případě dalších hostů by měla darovaná částka alespoň tak vysoká, aby pokryla vaši účast na svatbě (jídlo, pití, ubytování, doprava apod.)

Společný zážitek

Originální svatební dar nemusí být hmotný. Novomanželé potěšíte, pokud jim darujete společně strávený čas, díky kterému spolu prožijí nějaký zážitek. Můžete darovat romantický výlet ve wellness, letenky po Evropě, pobyt v hotelu, večeři, adrenalinový zážitek, lístky do divadla nebo na koncert a mnoho dalšího. Pokud víte, že jsou svatebčané dobrodruzi, je to skvělý nápad na svatební dar. Zvolit můžete také akčnější výlet po horách. Ujistěte se však, že mají novomanžele rádi chůzi a mají potřebné vybavení na trek.

Dárkový poukaz

Pokud víte, že má dvojice společné zájmy, nebo je v blízké době čeká určitá událost (stěhování, narození miminka apod), můžete pořídit poukaz v obchodě, o kterém víte, že by navštívili. Pokud přesně nevíte, co dvojice potřebuje, spousta nákupních center nabízí dárkové poukazy, kterým můžete platit ve všech obchodech v daném centru.

Vzpomínka

Zde je asi největší prostor pro zapojení fantazie. Budoucím novomanželům můžete darovat dárek jako vzpomínku na jejich svatební den. Jako svatební dar se hodí fotoalbum s jejich fotkami doplněnými citáty a přáním. Takové fotoalbum je velice originální svatební dar, který jim zůstane až dokonce života. Existuje rovněž nespočet druhů dekorací, obrazů či památek, které páru vždy připomenou tento šťastný den. Dar může být ve tvaru jejich iniciálů nebo třeba data svatebního dne.

Netradiční svatební dary

Pokud nechcete dávat obyčejné a neoriginální svatební dary, existuje spousta možností, jak novomanžele potěšit a zároveň překvapit či pobavit. Jako dar jim můžete darovat vlastní akrylovou malbu. Můžete jim darovat pozemek na Marsu nebo rovnou celou hvězdu. Za originální dárek se dá rozhodně považovat i ovocný strom, který si společně mohou zasadit a sledovat, jak roste. Dalším originálním svatebním darem může být obraz nebo socha od oblíbeného autora, pokud víte, že je pár umělecky založený. Za netradiční dar se dá také považovat vybraný předmět či oblečení s originálním potiskem. Co takhle vtipné tričko pro novomanžele nebo třeba pěkné hrnky do společného domova? Pokud vás tento nápad zaujal, můžete po vtipném a originálním dárku s vlastním potiskem kouknout na e-shopu t-shock.eu.

Mohlo by vás zajímat