Nejčastější chyby při modeláži nehtů. Jaké to jsou a jak jim předejít?

Jste na úplném začátku, děláte si gelové nehty doma sami nebo pravidelně chodíte na modeláž nehtů? Ať už jdete jakoukoliv cestou, nehty by měly být vždy krásné, čisté a především správně provedené. Pojďme si říct nejčastější chyby, se kterými se u modeláže nehtů setkáváme.

Vraťme se úplně na začátek. Poznáte nesprávně vymodelovaný nehet? Jak taková ne dobře provedená modeláž gelového nehtu vlastně vypadá? Gel vám nedrží na nehtu, praská, láme se, odchlipuje, nadzvedá, mezi nehtem a gelem vznikají vzduchové bubliny a spousta dalších nepříjemností.

Chyby při přípravě nehtu před modeláží

1. Špatná příprava nehtového lůžka

Všichni bychom chtěli, aby naše nehty zůstaly krásné, co nejdéle. Nejzásadnější roli při tvorbě gelových nehtů hraje příprava nehtového lůžka. Tu nikdy neuspěchejte, provádějte ji pečlivě krok za krokem a na přípravě nehtového lůžka si dejte pořádně záležet. Začněte řádnou dezinfekcí rukou, odstraňte nehtovou kůžičku, upravte nehet do požadovaného tvaru a důkladně odmastěte. Při následné gelové modeláži nehtů to jistě oceníte. 

2. Máčení rukou před modeláží

V žádném případě by se neměla dělat nehtová modeláž na ruce, které si před chvílí dopřávaly vodní lázeň. Pokud tak uděláte, nastává problém se zbytkovou vlhkostí pod modeláží, díky které mohou vznikat plísně. Navíc se tím celá modeláž znehodnotí a pravděpodobně nebude držet.

3. Nesprávné použití přípravných tekutin

Přípravné tekutiny jsou pro základ nehtu důležité. Je potřeba dbát ale na to, jaké tekutiny používáte a v jaké míře. Doporučujeme zvolit produkty od stejné značky. Při aplikaci byste neměli tekutiny vynechat ani nanášet v přemíře. Následkem by bylo brzké odchlipování gelu.

Chyby při modeláži nehtu

Vytvořit apex, neboli vrchol nehtu, odolná zesílená část nehtu proti zlomení, vymodelovaný za pomoci gelu, není snadné ani pro ostřílené nehtařky. Tuto dovednost je potřeba trénovat stejně jako vytvoření C – oblouku na volném okraji nehtu.

1. Špatně nastavená šablona

Jeden z důvodů nedokonale vytvořeného apexu je právě špatně nastavená nehtová šablona. Ať už vybíráte vy nebo vaše nehtařka, je potřeba vybrat šablonu, se kterou se dotyčnému bude nejlépe pracovat. Šablona by měla zespodu přirozeně napojovat a rovnoběžně prodlužovat volný okraj nehtového lůžka.

zdroj: ruscona.cz

2. Nesprávná míra materiálu

Dbejte na vhodné množství materiálu, které pro modeláž nehtu použijete. Nehty by měly vypadat přirozeně, dejte si tedy pozor, abyste na nehet nenanášeli velké množství gelu či gel laku na nehty. To stejné platí i v opačném směru. Pokud použijete málo materiálu, nehet se lehce zlomí.

 3. Špatně vytvrzený materiál

Pro vytvrzení použijte nejen kvalitní materiál, ale i dostatečně silnou a kvalitní UV lampu na nehty. Materiál nanesený na nehtech musí být dostatečně vytvrzen, jinak nebude držet. Dejte na tento krok pozor, ať vaše práce není zbytečná.

4. Zateklý gel

U gelové modeláže nehtů si dejte pozor na zateklý gel, který způsobuje předčasné odchlipy. Materiál by se neměl dostat do kontaktu s okolní kůží, proto pracujte opatrně a s rozvahou. Dáváte si při práci pozor na tyto chyby? S těmito radami rozhodně nešlápnete vedle a my vám přejeme, ať se v modeláži nehtů daří a pokud si přece jen nevíte rady, piště na náš Facebook RUSCONA CZ nebo Instagram ruscona_cz.

Mohlo by vás zajímat