Fantasy meče, které by měl mít doma každý sběratel

Každý fantasy, sci fi či historický příběh má společných několik základních charakteristik. Jednou z nich bývá velkolepý meč, kterým má dobrá strana zastavit nepřítele. Hrdinské činy potřebují hrdinskou výzbroj. Pojďte se s námi podívat na nejznámější meče, které se s hlavními postavami zapsali do dějin fantasy.

Meče z Hobita 

Jedny z nejznámějších fantasy příběhů pocházejí z dílny J.R.R. Tolkiena. I v těchto příbězích hrály meče důležitou roli. Konkrétně v Hobitovi se jednalo o meč, který patřil Bilbovi Pytlíkovi. Daroval mu ho jeho dobrý přítel Gandalf, který tento meč nalezl v trolí jeskyni spolu s mečem krále elfů Gondolína. Meč, který Bilbo pojmenoval Žihadlo, měl jednu velmi užitečnou vlastnost ー vždy, když se v blízkosti meče ocitl skřet, meč začal zářit modrým světlem, aby svého majitele na přítomnost skřeta upozornil.

Zdroj: www.outfit4events.cz

Meč z Pana prstenů 

I v dalších příbězích J.R.R. Tolkiena hrály meče důležitou roli. Za nejvýznamnější meč by se dal považovat Narsil. Tento meč ukoval trpaslík Telchar a byl předurčený k boji po boku gondorského krále Elendila. Právě tento meč byl zbraní, která v poslední bitvě pomohla zničit nepřítele Saurona. Zároveň se však v této bitvě meč roztříštil na několik kousků, které spadly do Roklinky. Meč byl pak znovu ukován, aby se mohl předat následníkovi trůnu.

Meče z Game of Thrones 

Meče, které se staly zbraní Západozemí byly ukovány z Valyrijské oceli. Tato ocel se dokázala postavit ledovému ostří, které patřilo do rukou Bílých chodců. Jedním z nejznámějších mečů této ságy byl Ledový meč, který patřil Eddardu Starkovi. Meč byl posléze roztaven, aby se mohl stát dvěma meči, které patřily postavám Jaime Lannisterovi a Joffreymu. Dalším významným mečem Game of Thrones byl Longclaw. Tento meč dostal od představitele rodu Mormontů Jon Snow, který tímto mečem opravdu zabil bílého chodce a o valyrijské oceli už se tak nemuselo pochybovat.

Meče Zaklínače z Rivie 

Meče Zaklínače provázely v bitvách s lidmi a monstry až do jeho smrti. Zaklínač potřeboval meče dva ー stříbrný na monstra a ocelový na lidi. Stříbrný meč, který dokázal zabít kdejaké monstrum, byl ukovaný z meteoritické rudy zdobily ho nádherné runy. Nejmocnější meč nesl název Aerondight.

Zdroj: www.outfit4events.cz

Meč z Vikingů 

Nejmocnější meč z celé série Vikingů byl meč vládce Ragnara Lothbroka. Tento meč schraňoval veškerou sílu a moc Vikingů a na čepeli byl vyrytý nápis Meč králů. Tento meč byl v realitě opravdu vyrobený v 8. století ve Francké říši a následně putoval do Skandinávie. Meč měl zlatou rukojeť zdobenou drahokami.

Meč z Assassin’s creed 

Hlavní meč z celé herní série Assassin’s Creed dostane assassin Altair hned v první sérii. Meč byl vyrobený z uhlíkové oceli a hlavice měla podobu orlí hlavy. Tento meč Altairovi pomohl v boji proti templářům, jejichž opravdové meče byly ve skutečnosti předlohou pro meče z Assassin’s Creed.

Mohlo by vás zajímat