Styl athleisure a sportovní móda

Za poslední tři roky se život mnoha lidí díky covidu velmi výrazně změnil. Několik měsíců v roce jsme byli nuceni sedět třeba na zdravotní židli, aby neboleli záda, zavření doma a snažit se nezbláznit. Absence společenských událostí, párty a klasického života se výrazně odrazila i v módě. V šatnících i těch největších modelek začaly převládat pohodlné, ležérní a sportovní kousky oblečení. Z toho se vyklubal styl athleisure, který si doteď získává obrovské množství fanoušků a fanynek po celém světě. A vzhledem k tomu, jak pohodlný tento módní styl je, zřejmě jen tak neskončí.

Trend athleisure oblečení má vyvolávat dojem, že právě odcházíte z posilovny, ale i tak vypadáte stylově. V překladu znamená athleisure „athletic” a „leisure”, tedy kombinace atletického a volnočasového oblečení. V praxi však velmi často vidíme i elegantní a stylové kousky oblečení, které dohromady se sportovním stylem tvoří skvělou kombinaci. Jednoduše athleisure kombinaci!

Sportovně elegantní outfit

Největší důraz u tohoto módního stylu se klade na multifunkčnost a komfort. Opět se vrací sportovní legíny, které byly hlavní doménou i v módě 80. let. Pokud chcete celý outfit zkombinovat do sportovna nebojte se vzít na sebe sportovní podprsenku a přes ní lehkou mikinu či oversized top či tričko. Vynést můžete také teplákové soupravy, šortky či košile. 

Pokud máte chuť přidat outfitu trochu víc šmrncu, můžete zakomponovat elegantní a stylové kousky. Zkuste klasické legíny zkombinovat se sáčkem a většími doplňky. Jednou z hlavních domén stylu athleisure jsou také cyklistické šortky, které byly trendem již v 90. letech minulého století. Velmi dobře vypadá také kombinace dámského volnočasového kostýmku a tenisek. K tomu vyladit elegantní kabelku, basic tričko a hurá do kanceláře. 

Co se týče doplňků, stylu athleisure bez debat vládnou tenisky, které najdete pod názvem „dad sneakers”. Kabelku spousta lidí i celebrit vyměnila za městské promyšlené batohy, které se nemusíte bát vzít do kanceláře ani přírody. 

Sportovní móda dřív

Můžeme říct, že styl athleisure do jisté míry vyplnil díru na trhu s oblečením, které nejenom, že vypadá dobře, ale je také funkční a vhodné pro sport. Všichni si pamatujeme doby, kdy bylo v obchodech k dostání sportovní dámské značkové oblečení jednoduchých a nudných střihů, které bylo maximálně černé nebo bílé barvy. V dnešní době je k dispozici sportovní oblečení všech barev a tvarů, že je kolikrát až škoda, nosit ho jen do posilovny. Právě ve chvíli, kdy se sportovní móda dostala sem, zrodil se trend athleisure.

Do budoucna můžeme očekávat, že výrobci budou brát čím dál větší důraz na styl a komfort než na funkčnost oblečení. Zřejmě se tedy dočkáme athleisure oblečení, které bude pohodlné, ale bude čím dál lépe vypadat.

Mohlo by vás zajímat